KURUMSAL

Responsive Web Tasarımı

Responsive Web Tasarımı

Responsive Web Tasarımı ( Responsive Web Design RWD ) oluşturulan web tasarımının görüntülendiği ekran boyutlarına göre endini şekillendirmesidir. Responsive web tasarımı suyun girdiği kabın şeklini alması örneği ile kolayca açıklanabilir. 

Responsive web tasarımı için Türkçe ifadesi olarak Duyarlı Tasarım kelimesi kullanılmaktdır. 

Tüm cihazlarda yatay ve dikey olarak belirlenen şekillerde web sitesinin şeklini değiştirmesi responsive Web Sitesi tasarımı olarak adlandırılabilir.

Günümüzde web sitesinin farklı farklı cihazlardan görüntüleniyor olması üzerine responsive olarak hazırlanmış olmasını gerektirmektedir. Özellikle online satış yapan e-ticaret siteleri kullanıcıların cep telefonu üzerinden sıklıkla ziyaret ediyor olmasından dolayı responsive olarak tasarlanmakta ve cep telefonu üzerinden de kolaylıkla satış yapmaktadırlar.

Süper Kobi Hazır site sistemi de modern ve güncel bir altyapıya sahip Hazır site altyapısına sahiptir. Tüm ziyaretçilerinize en iyi görüntüyle içeriklerinizin sunulabilmesi için sizin ek bir ücret ödemenize yada ek bir işlem yapmanıza gerek duymadan hazır siteniz responsive olarak çalışmaktadır. Responsive web sitesi tasarımı oluşturmak hakkında detaylı bilgi için w3 sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Responsive olarak tasarlanmamış web sitesi nasıl anlaşılır ?

Web sitesinin responsive olarak tasarlanıp tasarlanmamış olduğunun en kolay anlaşılması için web sitesinin bir akıllı telefon üzerinden ziyaret edilmesi yeterlidir. Web sitesini cep telefonundan görüntülediğinizde web sitesi kenarlarında kaydırma çubuğu çıkıyor, yada bazı bölümlerinde boş beyaz alanlar görüntüleniyorsa en temel anlatımla web sitesinin responsive olmadığı anlaşılabilir.

Web sitesi tasarımı yapılırken responsive olarak tasarlanabileceği gibi responsive özelliği olmayan bir web sitesi de sonradan bu özelliğe sahip olacak şekilde geliştirilebilmektedir.Süper kobi web sitesi sistemi ise müşterilerine sürekli güncellenen sürekli geliştirilen bir web sitesi altyapısı ile ekonomik web sitesi satın alma imkanları sunmaktadır.

Web tasarım şirketinize responsive web tasarımı için web sitesi fiyatı öğrenmek amacıyla başvuruda bulunup responsive web tasarımı fiyatını öğrenebilirsiniz. Alacağınız resonsive web sitesi fiyat teklifi ile Süper Kobi web sitesi fiyatlarını ve özellikle de kapsamını kıyaslayarak karar verebilirsiniz.

Responsive Hazır Site Tasarımı ve Mobil Uyumlu Web Sitesi Farklılıkları Nelerdir ?

Hazır Web sitesi tasarımı oluşturulurken kullanılan bazı bileşenler cep telefonu tarayıcıları tarafından desteklenmemektedir. Kısaca ifade etmek gerekirse mobil cihazlardaki tarayıcılar tarafından desteklenen bileşenler kullanılarak tasarlanmış web sitesi mobil uyumlu web sitesi olarak adlandırılabilir. Web sitesinde mouse ile üzerine gelince açılan menulerin dokunmatik ekrana sahip ve mouse ile yönetilmeyen mobil cihazlarda kullanım imkanının olmadığı düşünülerek bu tip web siteleri oluşturulmalıdır.

Responsive hazır web sitesi tasarımı ise kullanılan mobil cihaza uyumlu olarak kendini şekillendirmektedir. Mobil cihazların kullanım sıklığının arttığı yıllarda mobil uyumlu web sitesi tasarımı tercih edilirken günümüzde reponsive web sitesi tasarımı olmazsa olmaz bir özellik olarak yeni web sitesi yaptıracak kişiler tarafından talep edilmektedir.

Ayrıca mobil uyumlu veya responsive hazır web tasarımı için düşük yoğunluklu içerik kullanılmalıdır. Bilindiği üzere mobil cihazların bağlantı hızı ve bağlantı kotası açısından mutlaka video ve benzeri içeriklerin mobil versiyonlarda kullanımından kaçınılmalıdır.

Bu ve benzeri belki teknik konu olarak ifade edilebilecek konular hakkında bilgi sahibi olmak istemeden iyi bir web sitesi tasarımına sahip olmak herkesin hakkıdır. Süper Kobi web sitesi sistemi olarak amacımız en uygun web sitesi fiyatları ile en kapsamlı web sitesi tasarımlarını müşterilerimize ulaştırmaktır. Web sitesi fiyatlarını inceleyip ücretsiz web sitenizi oluşturup 15 gün boyunca tüm fonksiyonları ile web sitenizi kullanabilirsiniz. 

--> -->